1

SAM_1937

18.11.2015 r. w grupie „Niedźwiadków” odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami pt. „Pomysłowe warzywa”. W zajęciu uczestniczyło 12 rodziców, którzy nie tylko obserwowali poczynania swoich dzieci, ale wykazując dużą inwencję twórczą, własną kreatywność, wykonali przepiękne kukiełki/stworki z przyniesionych warzyw. Przed przystąpieniem do wspólnej pracy rodzice wraz z przedszkolakami, obejrzeli teatrzyk sylwet na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”, następnie wzięli udział w zabawie z chustą animacyjną związanej z gotowaniem zupy, a ochotnicy (drużyny: rodzic – dziecko) podejmowali próby rozpoznania warzyw za pomocą dotyku. Przedostatnim etapem było wykonanie kukiełki/stworka warzywnego według własnego projektu, wykorzystując różnorodne materiały. Wszystkie dzieci przystąpiły do działania i chętnie pomagały rodzicom ozdabiać warzywa. Po skończonej pracy podziwialiśmy jej efekty. Na koniec wszyscy zatańczyli przy piosence „Witaminki”. Dzieci zapamiętały, że w warzywach znajduje się mnóstwo potrzebnych dla zdrowia witamin. Zajęcie otwarte zostało zorganizowane w ramach realizacji programu edukacyjnego (w grupie „Niedźwiadków”) pt. „Maluszki w krainie przyrody”, którego autorką jest Anna Michałek.

Dziękujemy Naszym Rodzicom za wspólną zabawę i wspólnie spędzony czas!!!!!!!!!


Jedna odpowiedź do wpisu “Pomysłowe warzywa – zajęcia z Rodzicami u Niedźwiadków”

  1. Ela

    Zabawa była świetna!! Wszyscy byli roześmiani i cudownie się bawili:) Wszystkim ten dzień zostanie w pamięci:)


Trackbacki/Pingbacki


Zostaw komentarz