0

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci podczas ferii zimowych w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Straży Miejskiej w Złocieńcu.
Pan Strażnik przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii, omówił z przedszkolakami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Dzieci otrzymały wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poruszona została  kwestia odpowiedniego stroju podczas pobytu na dworze w okresie zimowym, aby zapobiec niebezpiecznym odmrożeniom i chorobom, tj. przeziębienie, czy zapalenie płuc. Nasi wychowankowie z uwagą słuchali o tym, co zrobić, by ferie zimowe bezpiecznie spędzić i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Teraz z pewnością unikną wielu zimowych niebezpieczeństw.

DSC_1819[1] DSC_1820[1] DSC_1822[1] DSC_1824[1] DSC_1828[1] DSC_1836[1] DSC_1837[1]