dsc00356

JESTEM DZISIAJ ZŁA JAK OSA, czyli umiem wyrażać swoje uczucia

To cykl zajęć prowadzonych w ramach przeciwdziałania agresji i przemocy przygotowany dla przedszkolaków przez Bibliotekę Publiczną. Na spotkaniach nasi milusińscy uczą się nazywać swoje uczucia: te dobre i te złe. Dobry humor, to równocześnie dobre samopoczucie i radośnie spędzony dzień. Ale bywa, że jesteśmy źli, poirytowani i wtedy wszystko nas denerwuje. Gniew, irytacja, złość, furia, wściekłość – tych uczuć doświadcza każdy człowiek.Choć nie są akceptowane społecznie, to nikt nie jest w stanie uniknąć odczuwania tych stanów.
Czy to dobrze, czy źle, że ktoś się zezłościł? Ani dobrze, ani źle, po prostu się zezłościł. Nie można oceniać cudzych uczuć. Każdy ma prawo do złości. Złość jest potrzebna każdemu człowiekowi. Informuje go, że dzieje się coś niedobrego. Wszyscy ludzie mali i duzi przeżywają złość. Najważniejsze, aby nasze uczucia nie krzywdziły innych osób – musimy nauczyć się naszą złość oswoić.Przedszkolaki mają na to doskonały sposób – najlepiej wtedy z kimś porozmawiać albo pobawić się z przyjacielem w coś wesołego.

W spotkaniach w Bibliotece Publicznej uczestniczyły grupy: Sarenki, Sowy, Żbiki i Mróweczki.

Serdecznie dziękujemy Pani Grażynce Król za wspaniałe zajęcia i pozdrawiamy wszystkie Panie z zaprzyjaźnionej Biblioteki Publicznej w Złocieńcu

Jedna odpowiedź do wpisu “JESTEM DZISIAJ ZŁA JAK OSA”

1. Biblioteka Publiczna

My również serdecznie pozdrawiamy milusińskich z „Zajączkowego” przedszkola oraz wszystkie Panie. Współpraca z Wami, to przyjemność!

Trackbacki/Pingbacki